15 фактів про мобілізацію на Львівщині

21

Янв 2015

15 фактів про мобілізацію на Львівщині

; Коментировать

Сьогодні, 20 січня, в Україні стартував черговий етап мобілізації. 032.ua  підготував для Вас 15 фактів, які варто знати про мобілізацію у 2015 році

 1. Вік

Під мобілізацію підлягають військовозобов'язані чоловіки віком від 20 до 60 років. Чоловіки від 50 до 60 років будуть мобілізовані добровільно. Мобілізація також стосуватиметься військовозобов'язаних жінок, віком від 25 до 60 років, теж добровільно.

 2. Мобілізація проходитиме у три етапи

Мобілізація триватиме впродовж 210 календарних днів у три черги. Перша з них триватиме з 20 січня по квітень (90 днів). Друга — з квітня по червень (60 днів). Третя — з червня по серпень. (60 днів)

 3. Як будуть розносити повістки

Повістки будуть розносити за місцем проживанням або за місцем роботи впродовж 90 днів. До роздачі повісток залучатимуть правоохоронців. Детальніше ТУТ.

 4. Після медогляду у навчальні центри

Після того, як військовозобов'язаний отримає повістку, він вирушить у військкомат на медогляд. Опісля медогляду його відправлять у навчальні центри. Тут військові опанують нову спеціальність або покращать навички старої. Перебуватимуть чоловіки в навчальному центрі впродовж 30 днів.

 5. Чи відправлять в АТО?

Військовозобов'язаних можуть відправити у зону проведення Антитерористичної операції лише після того, як вони пройдуть “вишкіл” у навчальному центрі і якщо буде необхідність.

 6. Кого не торкнеться мобілізація?

- студентів, аспірантів, які вчаться на денній формі навчання

- народних депутатів

- непридатних чоловіків за станом здоров'я

- чоловіків, на утриманні яких перебуває троє і більше дітей, віком до 18 років.

- “заброньованих” чоловіків на період мобілізації

- жінок і чоловіків, які самотужки виховують дитину або кількох дітей до 18 років

- жінок та чоловіків, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом 1-ї або 2-ї групи до 23-ох років

- опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти позбавлені батьківського піклування віком до 18 років.

 7. Які професії найбільше потрібні?

-навідники гармат

- водії

- танкісти

- артилеристи

Серед жінок потрібні медичні спеціальності

 8. Чи зберігається місце роботи та зарплата?

Якщо військовозобов'язаного чоловіка мобілізовують за ним зберігається місце роботи та середній заробіток.

 9. Мобілізація законна

Заяви про те, що мобілізація є незаконною не відповідають дійсності.  У 4-й статті закону "Про оборону України" допускається оголошення мобілізації не тільки під час війни, а й у випадку загрози нападу на державу.

Детальніше про те, що мобілізація законна читайте ТУТ

 10. Скільки чоловіків мобілізують зі Львівщини

Під час першої черги мобілізації з Львівської області планують мобілізувати 3 тис. чоловіків

11.  Ухилення від мобілізації

У випадку ухилення від мобілізації, законом передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від 2 до 5 років.

12. Переселенці, що перебувають на Львівщині підуть у військкомати

На Львівщині є 600 чоловіків-переселенців, які придатні до несення служби. Детальніше ТУТ.

13. Кордони не закриті

Кожен військовозобов'язаний може перетнути кордон і виїхати за межі України. Чоловіків, не випускатимуть за кордон лише у випадку, коли буде встановлено їхнє ухилення від несення військового обов'язку.

 14. Мобілізовувати будуть не тільки львів'ян

Окрім Львівщини, мобілізацію буде проведено також на території: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької областей. А також в Івано-Франківській області, Київській області, Кіровоградській області, Луганській області, Миколаївській області, Одеській області, Полтавській області, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областей та міста Києва.

15. Демобілізація

З 18 березня по 1 травня 2015 року відбудеться демобілізація військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації навесні 2014 року.

http://www.032.ua/news/716105

Опубликовано в Львов

Оставить комментарий